Home » moda-giyim » Tesettür Mayo Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?
Tam kapalı mayo çeşitleri, tesettür mayo çeşidi, tesettür mayo

Tesettür Mayo Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tam kapalı mayo çeşitleriTesettürlü bayanlar yıllarca gündelik kıyafetlerle denize girmek zorunda kalmıştır. Hatta bazen dikkat çekmemek adına denize girmeyi reddetmek zorunda kalanlar da vardır. Ama artık tesettürlü bayanların da kendilerine özel olarak üretilen mayoları var. Tesettür mayolar tesettürlü bayanların da deniz sefası yapabilmesi için biçilmiş kaftan! Tesettür mayolar tesettürlü bayanlara özel olarak üretilmiştir desek de bu mayoların tesettürlü olmayan bayanlar tarafından da tercih edildiğini söylemekte fayda vardır. Normal mayo, mayokini ya da bikini giymek istemeyen tesettürlü olmayan bayanlar da artık bu mayoları kullanmayı tercih edebiliyor. Hatta kilolu bayanlar için gayet rahat kullanılabilecek ürünler olduğunu da söyleyebiliriz. Tesettür mayo, başlarda çok ilgi görmemiş olsa da farklı alternatifler ve farklı modellerle hem gençlere hem de daha ileri yaştaki bayanlara hitap edebilecek mayolardır. Bu mayo çeşitlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

  • Tam kapalı mayo çeşitleri, tesettür mayo çeşidi, tesettür mayoTesettür mayo konusunda ilk adım olarak bilinen mayo çeşidi haşemadır. Haşemalar iki parçadan oluşan mayolardır. Bu mayoların üst kısmında tunik gibi uzun bir kıyafet bulunmaktadır. Bu kıyafetin kolları uzun olan modelleri de kısa olan modelleri de bulunmaktadır. Ama haşemanın alt kısmında genellikle kapri şeklinde yani diz altlarına kadar uzanan kıyafetler mevcuttur.
  • Haşemadan sonra açıklayabileceğimiz bir diğer tesettür mayo çeşidi ise yarı kapalı mayolardır. Bu mayolar adından da anlaşılacağı üzere tamamen kapalı değildir. Bu nedenle genellikle gençlere ve tesettürlü olmayan bayanlara hitap etmektedir. Bu mayo çeşidinde üst kısım bazen tamamen kolsuzdur, bazen de yarım kolludur. Alt kısımda ise aynen haşemada olduğu gibi diz altına kadar uzanan kapriler bulunmaktadır.
  • Tam kapalı mayo çeşitleri de yine iki parçadan oluşan mayolardır. Bu mayolar genellikle eşofman görünümündedir. Üst kısımda uzun kollu ve kapüşonlu bir kıyafet bulunurken alt kısımda ise ayak bileklerine kadar uzanan eşofman tarzında bir pantolon bulunmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir