Home » güzellik-bakım » Tüyleri Azaltan Bitkisel Tarifler
tüy azaltan doğal yöntemler, tüy azaltan formüller, vücut tüylerini azaltma

Tüyleri Azaltan Bitkisel Tarifler

Ergenlik döneminden sonra tanıştığımız tüylerimizin temizliği bazen sosyal hayatımızı etkileyecek boyutta olumsuzluk yaratmaktadır. Aniden bir davete katılmanız gerekiyor ve en sevdiğiniz elbisenizi giymeye karar verdiniz diyelim. Sonrasında çıkan tüylerinizi görüyorsunuz ve başka bir kıyafet giymeye mecbur kalırsınız. Şimdi o istenmeyen tüylerden kurtulma zamanı!

Tüy dökücü özelliği bulunan melengiç kahvesi

Tadıyla bizi kendine hayran bırakan melengiç kahvesi karbonatla karıştırıldığında tüylerin azalmasını sağlamaktadır. İçtiğiniz melengiç kahvesinin telvesini atmayın ve içine bir miktar karbonat koymalısınız. İyice karıştırdığınızda köpükler oluşturur. Bu karışımı tüylerinizi aldıktan sonra cildinize sürün ve 10 dakika kadar bekletmelisiniz. Karışım kuruduğunda yavaş ılık suyla temizleyiniz. Bu doğal yöntemi her ağda yaptığınızda uygulamanız hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır.tüy azaltan doğal yöntemler, tüy azaltan formüller, vücut tüylerini azaltma

Portakal suyu tüyleri azaltıyor!

Doğal asidik yapısı sayesinde bakterileri öldürme ve aynı zamanda sürüldüğü bölgeyi ısıtma etkisiyle tüyleri azaltan portakal suyu, limon suyuyla ya da tuzla karıştırılabilirsiniz. Tüyleri aldıktan sonra derinize karışımı bir güzel yedirin, biraz bastırarak masaj da uygulana bilir. Diğer karışımlarda olduğu gibi portakal suyu formülünü de 6 ay boyunca ara vermeden yapmanız gerekiyor.

Tüy dökmek için nane çayının etkisi!

Tüyleri azaltan bitkisel formüller arasında olmazsa olmazlardan biride nane oluğu bilinmelidir. Nane çayının faydalarından en göz çarpanı vücuttaki testosteron hormonunu azaltır. Yalnızca bayanlara uygun bu formül, nane ve sudan oluşur. Hiçbir ilaca maruz kalmamış doğal naneden bir tutam alın ve sirkeli suda bekletiniz. Bir bardak sıcak suyun içine bir tutam nane ekleyin ve 5 dakika bekletmelisiniz. Günde bir ve ya iki bardak şeklinde nane çayını tüketiniz. Naneye vücudunuz reaksiyon gösterirse çay tüketimini kesmelisiniz. Ayrıca bitkisel çaylar çok uzun süre kullanılmaması gerekir. 21 gün kullandıktan sonra mutlaka ara verin.

Tüy dökmek için bakla suyu kullanın!

Oldukça etkili bir formül olan bakla suyu, tüylerin kısa sürede zayıflamasına yardım etmektedir. Bakla çıktığında bir kilo baklayı alın ve daha sonra sirkeli suda yıkayınız. Sonrasında katı meyve sıkacağında püre haline getiriniz. Elde ettiğiniz karışımı tüylerinizi aldıktan sonra temiz cildinize sürmelisiniz. Bu uygulamaya 15 gün boyunca aralıksız devam ediniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir