Home » sağlık » Vajinismus Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinismus Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bayanlarda özellikle son dönemlerde sık rastlanan cinsel problemlerden birisi de vajinismus. Vajinanın girişini çepeçevre saran kasın cinsel birleşme sırasında şiddetli bir şekilde kasılması ve penetrasyona izin vermemesi durumuna vajinusmus adı verilir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Tedavi için acele edilmeli;

Tedavi edilmediği takdirde daha büyük ölçekli problemleri doğuran bir hastalık olduğu için uzmanlara göre tedavi için geç kalınmaması gerekiyor. Zira İstanbul’da tedavi için birçok uzman doktor yer alıyor. Fakat tedavi süreci için dikkat edilmesi gereken noktalar da var. İşte vajinismus tedavisi İstanbul hakkında bilinmesi gerekenler.

  • Tedavi öncesinde uzman jinekologlar tarafından muayene edilmiş olmasıdır.
  • Jinekologun vajinusmus tanısı koymuş olması ve hangi tür vajinusmusa sahip olduğunuzu tespit etmiş olması gerekiyor.
  • Vajinismusun psikolojik sebeplerden mi yoksa fizyolojik etkenlerden mi kaynaklandığının tespiti gerekiyor. Sonrasında bu tespite göre bir tedavi planı çizilmelidir. Tedavi sürecinizde muhatap olacağınız doktoru iyi tanımalısınız. Uzman ve tecrübeli olması sizlerin faydasına olacaktır.

Tedavi sürecinde neler yaşanıyor?

Hastalar vajinismus tedavisi İstanbul hakkında bilinmesi gerekenleri öğrendikten sonra tedavi sürecinde neler yaşandığını merak ediyor. Eğer hastalığınız psikolojik sebeplerden kaynaklanıyorsa bilişsel ve davranışsal yaklaşımlar, hipnoz, çocukluğa inme gibi işlemlerden oluşan bir tedavi programı uygulanıyor. Cinsel birleşmeye izin vermeyen fizyolojik bir engel ise cerrahi müdahaleler ile bu engel ortadan kaldırılıyor. Her iki şekilde de hastalığınızın üstesinden kolayca ve kısa sürede gelebileceğinizi unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir