Home » Diğer » Yurtdışından Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurtdışından Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurt dışında ülkemize göre birçok ürün çok daha ucuza satışa sunulmaktadır. Bunu duyan birçok kişi de hemen yurtdışından ürün getirme hevesine düşer. Aslında kimse haksız değil, aynı ürün yurt dışında 100 lirayken ülkemize girdiğinde 250-300 liraya satılıyorken kimseye yurtdışından mal getirmeyi istiyor diye yargılayamayız. Ülke dışından ürün getirmek elbette aşırı karlı bir şeydir. Ancak ne yazık ki onun da bazı sınırları bulunmaktadır. Örneğin; belirli bir fiyatın üstünde olan ürünlerin gümrükte takılması söz konusudur. Bu nedenle satın alınacak ürünün gümrükte takılmayacak kadar ucuz olması gerekmektedir.yurt dışından ürün getirme, yurt dışından alış yapma, yurt dışından mal getirmeSatıcılara Dikkat Etmeyi İhmal Etmeyin

Ülkemizde olduğu kadar olmasa da yurtdışında da satıcıların sahtekarları ne yazık ki bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı yurtdışından mal alacaksanız mutlaka güvenilir satıcıları tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Aliexpress gibi online mağazalardan alışveriş yapmayı düşünüyorsanız buralarda yer alan satıcı puanları ve satıcı yorumlarına bakarak hangi satıcının iyi hangi satıcının kötü olduğuna karar verebilirsiniz. Belirli bir seviyenin üzerinde olan satıcılara güvenip siparişinizi geçebilirsiniz.

Ürün Karşılaşması Yapın

Birden fazla satıcının olduğu platformlarda aynı ürünün birebir aynısının çok farklı fiyatlara satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Bu nedenden dolayı bir ürünü satın almak istediğinizde fiyatı düşükten yükseğe doğru sıralayıp farklı satıcıların ürünlerini karşılaştırmayı unutmayın. Beğendiğiniz ürünün birebir aynısı çok daha ucuza satılırken yüksek miktarlarda paralar ödemeyin.

Ücretsiz Kargo Var Mı Bakın

Yurtdışından ürün satın alacağınız için bu konu çok önemlidir. Yurtiçinde olduğu gibi birkaç liraya da kargonuz gelebilir birkaç yüz liraya da. Satın alacağınız ürüne ödeyeceğiniz kargo parasını düşünmek istemiyorsanız ücretsiz kargo ile satın ürünleri tercih etmeniz gerektiğini aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın.

Orijinal Ürünler Satın Almaya Özen Gösterin

Orijinali 1500 lirayken bir ürünü 300 liraya alıyorsanız hata yapıyorsunuz demektir. Hiçbir zaman 1500 lira olan bir ürünün birebir aynısı yani orijinali 300 liraya satılamaz. Olsa olsa 1500 liraya satılan bir ürün indirimi bindirimi derken 900-1000 liraya kadar düşebilir. Yurtdışı sitelerinden alışveriş yaparken sırf bu noktaya dikkat etmeniz hayal kırıklığına uğramamanızı sağlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir